Wypadanie włosów i osłabienie a borelioza

witam mam 26lat w czerwcu 2013 zrobilem sobie wyniki w kierunku boreliozy poniewaz mialem nadmierne wypadanie wlosow oslabienie organizmu oraz starszne bole w kolanach wynik to igm ujemny a igg dodatni 22.38 po miesiacu zrobilem kolejny wynik tym razem metoda Western-blot wyszedł graniczny udalem sie do lekarza chorób zakaznych dostalem miesieczna kuracje antybiotykowa unidox po 2 miesiacach bole w kolanach wrocily kolejny raz wykonalem badanie igg wynik to 32.09 prosze o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. IgG oznacza iż przebyta była borelioza a dokładniej mówiąc iż są obecne przeciwciała przeciwko niej. Ewentualna obecność IgM oznaczałaby nawrót choroby.