Wypadanie włosów i rozdwajanie się paznokci po porodzie

Witam, 25 września 2014 r. urodziłam córeczkę, dokładnie dwa miesiące później straciłam pokarm i dostałam pierwszą miesiączkę. W chwili obecnej ważę 73 kg i mam 176 cm wzrostu. Po ciąży zostało mi kilka zbędnych kilogramów, oraz mała "oponka" w okolicach pasa i bioder. Chciałabym wprowadzić zdrowy tryb życia - odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, żeby powrócić do formy. Równocześnie zauważyłam, że bardzo wypadają mi włosy oraz rozdwajają się paznokcie. pozdrawiam

Małgorzata Panek

Wypadanie włosów i rozdwajanie się paznokci świadczą o niedoborach mikroelementów. Może Pani zastosować suplementy diety z cynkiem, biotyną czy skrzypem. W celu zmniejszenia masy ciała istotne byłoby wprowadzenie racjonalnej, urozmaiconej diety (posiłki co 3-4,5 godz), pełnej warzyw , owoców i produktów pełnoziarnistych i regularnego wysiłku fizycznego 2-3 razy w tygodniu.
Problemy z laktacją powinna Pani zgłosić ginekologowi lub położnej.
Pozdrawiam