Wypadanie włosów i swędzenie skóry głowy a łysienie

Witam, moje włosy bardzo wypadają, jestem kobietą 30 lat. Z tyłu wyczuwam zdecydowanie mniej włosów, na czubku są rzadkie. Prawdopodobnie łysieję. Bardzo mnie skóra głowy swędzi, właśnie z tyłu na na czubku najbardziej, w tych miejscach również odczuwam że skóra jest gorąca. Czy swędzenie może być objawem łysienia? Czy łysienie można zatrzymać i spowodować by włosy w tych miejscach znowu zaczęły rosnąć? Dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierne wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Pojawianie się ogniskowych mian na skórze głowy może sugerować dermatologiczne podłoże dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.