Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów i wysoki poziom prolaktyny

witam, pani ginekol. skierowala mi badanie na tarczyce-ktore wyszly dobrze, oraz prolaktyne ktora wyszla prawie55, bardzo wypadaja mi wlosy I to byl powod badania, czy taka prolaktyna jest szkodliwa I czy beda problem z zajsciem w ciąże, dodam ze mam 25lat I inne badania mam odej.
25 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Poziom prolaktyny u Pani znacznie przekracza normę (> 25 ng/ml ), oznacza to iż mamy do czynienia z hiperprolaktynemią. Stan taki może wpływać bardzo niekorzystnie zarówno na wspomnianą kondycję włosów ale także na planowaną ciążę. W hiperprolaktynemią wiążę się zwykle wtórny brak miesiączki i ograniczenia w płodności. Warto poszerzyć diagnostykę w celu wyjaśnienia skąd bierze się taka ilość prolaktyny.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Należy badania hormonalne rozpatrywać w zestawieniu z badaniami. Prolaktyna nie jest szkodliwa ale jej wysoki poziom może utrudniać zajścię w ciążę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy