Wypadanie włosów i zakola u 20-latka

Witam, mam 20lat, od roku wypadaja mi wlosy. Bylem u dermatologa stwierdzil, ze "czuprynka zdrowa", ciagnalem temat wiec na odczepnego rzucil mi recepte na 3 b.drogie szampony, na ktore stac mnie niestety nie bylo, moja rodzina nie jest zbyt bogata. Bralem wiec nadal tylko witami w tabletkach, w ktorych brakowalo jednak kilku pierwiastkow czy witamin, o ktorych czytalem, aby wlos byl silny. W tym momencie mam zakola, ograniczylem wypady ze znajomymi, bo wstyd. Zaniedbalem szkole, prosze o pomoc.

Zachęcam do spotkania z psychologiem. Wypadanie włosów może mieć także podłoże emocjonalne. Jest to prawdopodobne szczególnie, jeśli lekarze wykluczyli inne chorobowe przyczyny trudności.

Przy wykluczeniu przyczyn stricte medycznych, zachęcam do wizyty u psychologa, gdyż wypadanie włosów często ma związek z reakcjami np, na stres. W sytuacji, kiedy Pan rezygnuje z życia towarzyskiego, czy obowiązków z powodu emocji związanych z wypadaniem włósów, szczególnie radziłabym skorzystać z takiego poradnictwa.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek