Wypadanie włosów i zatrzymanie wody w organizmie przy Euthyrox a badania

Witam serdecznie, Od 3 miesięcy biorę Euthyrox 50, poziom TSH unormował się ( 1,13) ale znowu zaczęły wypadać mi włosy (garściami) w połowie cyklu zatrzymuje mi się woda w organiźmie (mimo, że piję około 2 litrów płynów mam problemy z oddawaniem moczu - pęcherz zdrowy). Umówiłam się na wizytę do endokrynologa, jakie badania powinnam wykonać - dodam tylko, że staramy się z mężem o dziecko, pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę dodatkowo oznaczyć stężenie PRL, estradiolu, testosteronu, SHGB oraz LH i FSH. Proszę koniecznie zapisać w jakiej fazie cyklu wykonała Pani badania. Warto również oznaczyć sobie stężenie antyTPO i aTG, być może nasilił się proces autoimmunologiczny, co nasila wypadanie włosów. Może Pani również sprawdzić stężenie żelaza we krwi, ponieważ jego niedobory mogą także nasilać wypadanie włosów. Do tego oczywiście analiza moczu - mocz należy pobrać do badania do specjalnego pojemnika zakupionego w aptece rano ze "środkowego" strumienia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz