Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów - jak zaradzić?

Mam ogromny problem. Stosowałam olejki indyjskie mające pobudzić wzrost i pielęgnować włosy i skórę głowy. Po kilku dniach zaczęła mnie swędzieć skóra głowy i włosy zaczęły wypadać. Oprócz tego na skórze głowy i skroniach pojawiły się krostki i gulki. Dermatolog przepisał mi szampon zawierający ciclopiroksynę i płyn zawierający sterydy. Włosy miałam myć codziennie. Niestety problem nie ustąpił. Bardzo proszę o pomoc. Mam naprawdę cienkie i rzadkie włosy, nie chcę wyłysieć. Od ostatniej aplikacji olejku minęło 3 tygodnie. Z góry dziękuję za poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Witam serdecznie.

Prawdopodobnie w wyniku stosowanego olejku doszłodo rekacji uczuleniowej, zmian w strukturze skóry owłosionej głowy i osłabienia włosów.
Bardzo dobrze zrobiła Pani udając się szybko do dermatologa. Na efekty obecnie zaleconej terapii trzeba spokojnie poczekać. Mam nadzieję, że olejki Pani już nie stosuje, jeżeli tak proszę z nich zrezygnować.
W czasie czekania na działanie terapii, można stosować zabiegi naturalne wzmacniające włosy. Więcej na ten temat - http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy
http://portal.abczdrowie.pl/wplyw-odzywiania-na-wlosy

Pozdrawiam.
 

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy