Wypadanie włosów od 6 lat

Witam. Od 6 lat zmagam się z wypadaniem włosów. Na początku włosy wyglądały zdrowo, ale przez ostatnie 2 lata stały się szorstkie, chropowate i sztywne jak druciki. Oczywiście te włosy nie dorastają nawet do połowy normalnej długości. Najgorsze jest to, że te włosy stanowią większość, a najwięcej mam ich z przodu. Co do badań to wszystkie mam w normie. Miałam lekką niedoczynność tarczycy ale to już dawno unormowałam, tak jak i hiperprolaktynemię. Od 4 lat stosuję loxon, ale nie bardzo pomaga.

Dzień dobry,

A sprawdzała Pani androgeny? Loxon stosuje się w leczeniu łysienia androgenowego. Jeśli nie, to proszę sprawdzić ich stężenie. Warto również oznaczyć morfologię, a w razie potrzeby poziom żelaza i ferrytyny oraz poziom przeciwciał antyTPO i aTG. W razie potrzeby włosy wymagają wzmocnienia zarówno "od środka", jak i "od zewnątrz".

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz