Wypadanie włosów po Metocardzie

Wypadanie włosów po przyjmowaniu leku Metocard Zażywam metocard 47,5 mg raz dziennie rano od 50 dni,zauwazyłam że po tym leku zaczynają mi wypadać włosy,wspomne ze nigdy z tym nie miałam problemu.Czy powinnam pojsc do lekarza i odstawic ten lek?miałam go przepisanego na tachykadie zatokową,a po za tym nic mi nie dolegało oprócz jeszcze podwyższonego ciśnienia,krew,ob,usg echo w normie
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Przyjmowanie metocardu może powodować odwracalną utratę włosow. W takiej sytuacji należy zamienić dotychczas przyjmowany preparat na inny. Należy jednak zrobić to pod kontrolą lekarza i w żadnym wypadu nie odstawiać b-blokera na własną rękę.