Wypadanie włosów po odchudzaniu a przyjmowanie leku Trittico CR

witam, od 7 miesięcy wypadają mi włosy.odchudzałam się,spadł poziom żelaza.Od 4 miesięcy biorę leki wskazane przez dermatologa.Nic nie pomaga. W tym samym czasie zmniejszyłam o połowę dawkę leku Trittico 150CR.Czy to może byc powodem wypadania włosow?oze to ten stres,który we mnie siedzia dawkw leku jest za mała? elcia

Witam, trudno o jednoznaczną odpowiedź, opis sytuacji jest nieco lakoniczny. Tak naprawdę objaw, który Pani opisuje jest problemem interdyscyplinarnym z zakresu dermatologii, gastroenterologii, psychiatrii, endokrynologii. Trzeba brać pod uwagę zaburzenia wchłaniania, zaburzenia miesiączkowania, krwawienia itd. Zakładając, iż główną dolegliwością, od której zaczyna się problem jest wypadanie włosów w trakcie intensywnego odchudzania się, można by przyjąć, iż zmiana diety na prawidłową, zbilansowaną, mogła by przynieść poprawę. Niepokojący jest stres o którym Pani pisze, przyjmuje Pani leki więc są jakieś inne dolegliwości. Obniżenie dawki Trittico nie jest typowo przyczyną wypadania włosów. Ostry lub przewlekły stres, zaburzenia metaboliczne w gwałtownym odchudzaniu, już tak. Jeśli podłożem Pani trudności są napięcia emocjonalne, odpowiednia farmakoterapia i/lub psychoterapia może skuteczna. Ale wymaga to całościowej oceny Pani stanu fizycznego i psychicznego oraz badań dodatkowych przez lekarza. Konsultacja w zakresie zdrowia psychicznego powinna być wykonywana rutynowo jeśli problem ma tendencję do przewlekania się lub nawrotów, a przyczyna nie jest jasna. Życzę szybkiej diagnozy i dobrych wyników w terapii.