Wypadanie włosów po przerwaniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Mam pyt. do dermatologa lub endokrynologa. Po przerwaniu zazywania tabletek antykoncepc. zaczely mi wypadac wlosy i powrocil lojotok. Wlosy az bolaly przy skorze glowy a jedyny sposob ktory pomaga na ten swiad to wcieranie drozdzy w skore glowy. Robilam bania krwi na hormony bo dermatolog mowi ze to lysienie typu meskiego ale wyniki byly dobre. Czy to lojotok czy rozlegulowanie horm. czy lysienie ? Troche pomogy wit i biotyna ale wlosy ciagle sa tluste i po 2/3 dniach bola wlosy lub skora glowy

Nierzadko objawy nasilonego lojotoku (tez na glowie) spowodowane sa nie nadmiarem hormonow, ale ich zla proporcja. Wydaje sie, ze rownowage jest w stanie przywrocic tylko tabletka hormonalna.