Wypadanie włosów po zmianie farby do włosów, odżywki i diety

Dzie” dobry. Po zmianie farby do włosów, odżywki zaczęły mi wypadać włosy. Zamierają cebulki i włosy są suche i nie błyszczą się. Zmieniłam jednocześnie dietę, jem mało mięsa i chyba wapnia ( mleka i przetworów) . Dużo jem warzyw, owoców i białka roślinnego, kasze, groch ,fasolę. Jak zregenerować włosy i co jeść. Pozdrawiam. Janka - 64 lat.

Witam Panią,

Jeżeli zauważyła Pani związek pomiędzy wypadaniem włosów a zmianą farby i odzywki to należałoby zrezygnować z nowo zakupionych. Być może nie odpowiadają Pani strukturze włosów. Proszę również zadbać o właściwą dietę. Jeżeli dieta jest niepełnowartościowa, są braki składników odżywczych to osłabiają sie włosy, skóra staje sie sucha i szara a paznokcie zaczynają sie łamać.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk