Wypadanie włosów po zmianie tabletek antykoncepcyjnych na dwa miesiące

Witam bardzo wypadają mi wlosy.Biorę antykoncepcje od 10 lat ponad prawie caly czasYasmin. Czy nie powinno sie zmieniać co pare lat leków antyk. ?Po drugie ostatnio wzięłam zamiennik przez 2 mies i od tego momentu zaczęły wypadac mi wlosy..Martwi mnie wynik DHEA 20,41 ng/ml norma 1,30-9,80. Miałam 2 mies temu robione usg pochwy.Jajniki ok. Bardzo sie martwie a włosy leca dalej. Moze to byc spowodowane braniem antykoncepcji albo tego zamiennika? Pozdr Agnieszka

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.