Wypadanie włosów, swędzenie skóry głowy i rozdwajanie paznokci

Mam 25lat.Od dwóch lat mam problem wypadaniem włosów, skóra głowy swędzi, piecze, czasem pojawiają się czerwone małe bolące plamki.Brak łupieżu. Farbuję włosy i po odrostach widzę iż część włosów w ogóle nie rośnie, a te co rosną są bardzo delikatne, cieńkie. delikatne pociągnięcie powoduje rozerwanie włosa. Bardzo przerzedziły mi się włosy,przed dwoma laty miałam ich dwa razy więcej. Kolejny problem to paznokcie które rozdwajają się od połowy. Co może być przyczyną? Wyniki moczu i krwi dobre

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę wykonać badanie hormonów tarczycy oraz horomnów płciowych, do rozważenia wizyta u trichologa.
Pozdrawiam