Wypadanie włosów u 22-letniej osoby

Witam. Od 16 roku życia borykam się z problemem wypadających włosów.Swoje leczenie zaczęłam od prostych badań krwi,który zlecił mi mój lekarz.Wyniki wyszły bardzo dobre.Następnie udałam się do dermatologa.Dostałam loxon5%,który początkowo mi pomagał później przestał.Następny lekarz to endokrynolog i badania hormonalne wszystko jest na swoim poziomie.Włosy niestety wypadają pękami przy myciu wypada mi ich ponad300 na każdym kroku lecą mi garściami.W tej chwili mam22lat i ogromne prześwity.POMOCY!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może wart byłoby udać się do reumatologa.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.