Wypadanie włosów u 22-letniej osoby a odpowiednie działania

Witam. Od5 lat wypadają mi włosy.Robiłam kilkakrotnie badanie krwi wszystko wyszło ok,następny był dermatolog.Dostałam loxon5%.Pomagał ale do czasu.Kolejny lekarz endokrynolog i badania hormonalne.Wyniki znowu ok.Dla pewnosci lekarz przepisał mi leki hormonalne.Niestety nie pomagają.Włosy przestają wypadac na2miesiące po ich upływie zaczynają znowu wypadać.Trwa to 4-5miesiące i z tyg na tydzień wychodzi ich więcej.Teraz wylatują pękami.Boje się je czesać.Przy myciu załamuje się i płacze.Pomocy

Dzień dobry, myślę, że należy wykonać badanie trichoskopowe i trichogram, aby prawidłowo zdiagnozować przyczynę łysienia. Wtedy też lekarz dobierze odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!

To bardzo złożony problem i może być spowodowany wieloma problemami. Skutecznym leczeniem jest mezoterapia igłowa która odżywi skórę głowy i po pewnym czasie zatrzyma wypadanie włosów oraz spowoduje ich odrastanie.

Opis przytoczony przez Panią może odpowiadać tak zwanemu łysieniu telogenowemu, które może pojawiać się, wywołując intensywne wypadanie włosów, a potem ustępować. Warto zwrócić się do lekarza doświadczonego w diagnozowaniu i terapii wypadania włosów, gdyż szybko wdrożone leczenie może zahamować niekorzystny proces łysienia.