Wypadanie włosów u 41-latka

Mam 41 lat ,jestem mężczyzną .Od paru lat wypadaja mi włosy bardzo krótkie ok 1cm choć moje włosy mają ok 6 cm. Czy można określić przyczynę wypadania włosów.Dodam że włosy wypadają wzdłóż środka i w tylnej części głowy. Pozdrawiam i liczę na poradę .Paweł

Witam serdecznie,
Jedną z przyczyn łysienia mężczyzn w tym wieku jest osłabienie mieszków włoskowych, które powoduje także zmniejszenie pigmentacji włosów. Wypadanie włosów może wiązać się również ze zbyt dużym poziomem testosteronu (łysienie androgenowe) lub niedoborem witamin. Aby rzetelnie ocenić, co rzeczywiście powoduje nadmierne wypadanie konieczna jest ocena dermatologa oraz wykonanie tzw. trichogramu - badania struktury korzenia włosa.