Wypadanie włosów u niemowlaka

Witam serdecznie Jestem mama 5 miesięcznego chłopca. Mój syn urodził sie z"burza włosów" miał tak dużo włosków ze praktycznie nie było widać buzki,ale miesiąc temu włoski zaczęły bardzo wypadac razem z cebulami.Z tylu główki włoski sie wytarly wiem ze to naturalne ale martwią mnie te na beczkach i z przodu głowy,dlaczego tak dużo ich wypadło? I nadal wypadają! Muszę dodać ze mały w wieku 4 miesięcy przeszedł ospę i od tego momentu wszystko sie zaczęło, czy to mogło mieć jakiś wplyw?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. To normalna kolej rzeczy u dzieci urodzonych z bujnym owłosieniem.