Wypadanie włosów w 26. tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 26. tygodniu ciąży i mam duży problem z wypadającymi włosami.Pytałam w aptece czy są jakieś leki,które nie zaszkodzą dziecku ale okazuje się,że na razie muszę z nich zrezygnować. Natomiast fryzjer polecił mi wizytę u dermatologa ponieważ twierdzi,że w okresie ciąży kobiety nie mają problemów z wypadającymi włosami,a wręcz przeciwnie... czy jest jakiś sposób na to aby włosy przestały wypadać? Może jestem na coś chora i to objaw tej choroby? Proszę o odpowiedź czy to jest normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście warto zgłosić się do dermatologa.