Wypadek samochodowy a wstrząśnienie mózgu

Szanowni Państwo, 14 dni temu miałam wstrząśnienie mózgu( w wypadku samochodowym uderzyłam głową o zagłowek). Od kilku dni mam drętwienie w rękach, na twarzy po jednej stronie i karku. Na pogotowiu mi powiedzieli ze to normmalne, miałam robione EKG serca. Dziś uderzyłam ręką o stół przez przypadek i czy ten wstrząs mogłby mieć wpływ na jakieś dodatkowe wstrząsy mózgu? I po jakim czasie mogę wrócić do aktywności naukowej? Serdecznie dziękuję z góry.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli powyższe objawy nadal się utrzymują konieczna jest konsultacja neurologiczna. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Samo uderzenie ręką o stół nie ma wpływu na mózg. Jeżeli dobrze się Pani czuje to nie ma przeciwwskazań powrotu do aktywności naukowej.