Wypadnięcie plomby po leczeniu kanałowym

Witam. Jakiś miesiąć temu miałęm leczonego kanałowo zęba, po którym została mi założona zwykła plomba(stomatolog uznał, że taka wystarcz). Dzisiaj mi ta plomba wypadła, a nie mam jak podjechać do tamtego stomatologa. Jednakże wypadła tak, że włożyłem ją do zęba. Po jakim czasie musze udać się do dentysty? Czy dwa tygodnie mogę poczekać?

Witam!
Ząb po leczeniu kanałowym musi być wypełniony bardzo szczelnie! Jeśli plomba wypadła,powinno się ja jak najszybciej założyć ponownie ale nie tak jak Pan to zrobił bo to nic nie da... ale u dentysty!!! W przeciwnym razie dojdzie do ponownej infekcji i ząb będzie w podobnym stanie jak przed leczeniem kanałowym... Nie znam dokładnie przypadku ale 2 tygodnie to długo...
Pozdrawiam