Wypadnięcie plomby z zęba leczonego kanałowo a bakterie

witam, kilka miesięcy temu wypadła mi plomba z zęba leczonego kanałowo, mam pytanie: czy przez ujścia kanałowe przedostają się jakieś bakterie do całego krwiobiegu ? boję się też o fluor który jest toksyną i wiadomo czym grozi jego obecność w organiźmie .. ząb jest martwy, chyba jest "odłączony" od nerwów, zamierzam w najbliższym czasie ponownie odbudować tego zęba niemniej chciałbym poznać odpowiedź na moje pytanie, pozdrawiam, Paweł proszę o odpowiedź na maila

Każdy uszkodzony ,chory ząb w tym leczony endodontycznie może być potencjalnym źródłem infekcji. Im szybciej zgłosi się Pan do swojego stomatologa tym lepiej - odwlekanie wizyty może uniemożliwić uratowanie zęba.