Wypadnięcie wypełnienia z zęba

Kilka dni temu wypadło mi wypełnienie zęba, dlazego tak się dzieje, czy to kwesta źle założonego wypełnienia przez stomatologa?

Witam, wiele czynników wpływa na trwałość wypełnienia. Są wypełnienia z góry skazane na nietrwałość bez umocowania w zębinie ćwieka okołomiazgowego. Dbałość o higienę jamy ustnej ma również duże znaczenie gdyż nie dochodzi do rozwoju próchnicy wtórnej a w konsekwencji do wypadnięcia plomby. Podał pan zbyt mało szczegółów .Pozdrawiam

Wypelnienie moze wypadac jesli:
matrial z jakiego zostalo wykonane nie sprosta silom zucia,
jesli sa braki zebow sasiednich,
jesli zab byl leczony endodontycznie(kanalowo) i zostalo malo zeba to nie ma sie czego trzymac(po leczeniu kanaowym zab powinien byc zaopatrzony protetycznie-czyli miec wykonana korone protetyczna),
jesli wypelnienie bylo zalozone nieprawidlowo,
jesli pacjent nie dba o higiene i powstanie prochnica wtorna wokol wypelnienia. Zatem przyczyn jest wiele.