Wypalenie zawodowe i problemy ze snem a stosowanie leków

Od 3 miesięcy biorę Amisan na wypalenie zawodowe. Mam problemy ze snem od roku. Brałem mnóstwo leków od Xydroksyzyny, Promazyny po wszystkie benzodiazepiny, Relanium, Amotryptylinę itp. Promazyna nawet w dawce 200mg tylko lekko mnie usypiała. Ostatnio wziąłem nawet Luminal 100mg i też nie było poprawy snu, wstawałem w nocy itp. Co może być przyczyną takiej reakcji na leki i niemożności dobrego snu?

Dzień dobry!

W leczeniu stanów depresyjnych, lękowych, radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym czy bezsennością, bardzo istotnym elementem jest psychoterapia. Z pewnością warto uzupełnić farmakoterapię o zwiększenie wglądu w emocjonalne przyczyny trudności, a także metody relaksacji, treningi oddechowe, analizę swojego trybu życia i refleksję nad tym, jakie zmiany można wprowadzić itp.

Pozdrawiam!

Witam,
zapewne może być wiele przyczyn natury psychologicznej, czy prócz leków próbował Pan psychoterapii bądź innej formy pomocy psychologicznej? Jeśli nie to zachęcałabym do skonsultowania tej formy pomocy z lekarzem prowadzącym. Generalnie stosowanie leków jest jak najbardziej zasadne jednak często to psychoterapia skutecznie rozwiązuje problemy. Wydaje się, że uporczywość problemów ze snem może mieć podłoże psychologiczne. Myślę, ze w grę może wchodzić bardzo silny stres, z którym właśnie radzić sobie można poprzez oddziaływania psychoterapeutyczne. Proszę rozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.