Wypełnianie kanałów dolnej szóstki

Witam,Tydzień temu byłam u dentysty na wypełnianiu kanałów dolnej 6ki (2ga z wizyt kanałowego leczenia) przy znieczuleniu (dr powiedziała jego nazwę, ale pamiętam tylko, ze w tej nazwie było "brązowy"). Następnego dnia dostałam wysypki tuż pod rysami twarzy i lekko wchodzącą na szyję. Pojechałam do dentystki skonsultować czy to od znieczulenia i spytać co robić - przepisała mi zyrtec. Biorę go do dziś, bo wysypka nie zeszła, ale rozprzestrzeniła się na szyję, dekolt i wew. części rąk. Co robić?

Witam, gdyby była to nadwrażliwość na znieczulenie to dawno już by ustąpiło. Uważam, że może to być uczulenie na materiał, którym ma Pani wypełnione kanały lub np: na nowy szampon do włosów, proszek do prania lub jakieś nowe kosmetyki, których użyła Pani w tym samym czasie, a nawet produkty spożywcze.Proszę przeanalizować co nowego w tym czasie Pani zaczęła stosować i drogą eliminacji można dotrzeć do przyczyny.Życzę zdrowia, pozdrawiam