Wypełnianie ust kwasem hialuronowym a ciąża

Jaki wplyw ma wypelnienie ust kwasem hialuronowym na plod w 12-tym tygodniu ciazy?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam !
Przeciwwskazaniem do stosowania kwasu hialuronowego jest ciąża i okres karmienia piersią.

Jednym z głównych przeciwwskazań do podawania kwasu hialuronowego jest ciąża. Proszę również pamiętać iż środki znieczulające, stosowane przed zabiegiem też nie są obojętne na płód i stosowane są w wyjątkowych sytuacjach po wcześnijszej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Co do wpływu zabiegu na płód- nie spotkałam się do tej pory z żadną naukową publikacją na ten temat.