Wypicie kieliszka winy w ciąży a diagnostyka FASD

Witam !!! W ciąży niestety wypiłam duży kieliszek wina. Czy powinnam udać się z dzieckiem na diagnostykę FASD? Czy istnieje duże ryzko wystąpienia u córki FASD? Na co powinnam zwrócić uwagę ? Teraz córka ma trzymiesiące i rozwija się prawidłowo i jest zdrowa. Dziękuje

Piotr Pilarski

Zespół FAS cechuje się charakterystyczną morfologią. Jeśli lekarze tego nie dostrzegli po porodzie to można wykluczyć tę chorobę. Spożywanie alkoholu to nie tylko zespół FAS ale także statystycznie mniejszy IQ u dzieci oraz trudności w kontaktach społecznych.

Pozdrawiam.