Wypicie piwa Karmi podczas karmienia piersią

Witam Czy po wypiciu piwa karmi trzeba pokarm odciągnąć i wylać czy moze być podany i po ilu godzinach mozna karmić ???mam dziecko 2,5 mc .czy wystarczy ze po wypiciu piwa karmi dam mleko po 8 h nie odciągając przez te 8h...

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie zaleca się picia żadnego alkoholu podczas karmienia piersią. Brak jest badań po jakim czasie alkohol przestaje się wydzielać z mlekiem matki. Odradzam Pani takie zachowanie.

Pozdrawiam.