Wypijanie codziennie 4 piw i problem z nadmiernym poceniem u 45-latka

mam 45 lat 115 wagi 180 wzrostu od trzech lat wypijam 4piwa dziennie i mam z tym problem ponadto strasznie pocę się hektolitrami brak mi sil i wydolności o tyle o ile jeszcze trzy lata temu chodząc na siłownie biegając jeżdżąc rowerem bylem sprawny i moglem 6 razy podnieść ćwicząc klatkę 100 kg przebiec 1000 m bez większego zmęczenia i bez zatrzymywania o tyle dziś 40 kilo jest problemem czy bieg 400m Po wypiciu piwa dusze się pęcznieje Dodam ze mało aktywny fizycznie sie stałem praca za kólkie

Witam. Warto zadbać o siebie. Nadwaga, codzienne spożywanie alkoholu muszą odbić się negatywnie na kondycji i samopoczuciu osobistym.
Jedno mnie dziwi. Skoro po wypiciu piwa dusi się Pan i pęcznieje to po co Pan pije?
Radzę przede wszystkim odstawić piwo (puste kalorie), wznowić treningi i zastosować odpowiednią, mniej kaloryczną dietę.