Wypisanie narzeczonego ze szpitala psychiatrycznego

Mój narzeczony próbował popełnić samobójstwo . Gdy się dowiedzialam,zawiozłam go do szpitala i namówiłam na wizyte w oddziale psychiatrycznym . Chciala bym go zabrać do domu , zalatwilam mu już psychiatrę niedaleko , poza tym , jeśli nie wyjdzie za kilka dni , straci prace . A zalamie go to bardziej . chce go teraz wziąść pod opiekę, ale nie wiem jak uzyskać zgodę na wypisanie go ze szpitala , dodam ,że podają mu tylko środi przeciwbólowe . Proszę o pomoc .

Dzień dobry,

Pani narzeczony jest osobą dorosłą i - jak się domyślam - nie jest ubezwłasnowolniony, a zatem to ON decyduje czy chce przerwać leczenie szpitalne czy też je kontynuować.