Wyplucie kawałka zęba po wypełnieniu

dobry wieczór dziś przy myciu zębów wyplułam kawałek zęba w lusterku zobaczyłam ze nie mam scianki między siódemką a szóstką dolną stąd wypadł kawałek tej korony jaka mogła być przyczyna? byłam na kontroli 3 miesiące temu wszystkie zęby zdrowe w tym zębie mam wypełnienie amalgamatowe od wielu lat ale podczas kontroli wszystko było ok ,nie gryzłam nic twardego gdyż unikam takich pokarmów ,zęby myje szczoteczką elektryczną może to od niej? jestem załamana

Witam serdecznie,
To na pewno nie wina szczoteczki elektrycznej - ciężko stwierdzić jednak jaka była dokładna przyczyna. Wypełnienia niestety z czasem się wypłukują/zużywają, dlatego powinno się je co kilka lat wymieniać, aby były odpowiednio szczelne, dzięki czemu nie będą ulegać odłamaniom oraz przede wszystkim nie będzie się pod nimi rozwijać próchnica.
Tymczasem trzeba się jak najszybciej zgłosić na wymianę wypełnienia.