Wypluwanie flegmy przy zapaleniu płuc

Miałem zapalenie płuc. Wciąż wypluwam flegmę. Ma ona kolor śluzu, taka biaława...osobiście mam wrażenie jakby to było związane coś z nosem, gdyż pewnego dnia płukałem nos sola fizjologiczną i po tej czynności zacząłem wypluwać taką śluzowatą flegmę. Jak długo po zapaleniu mogę wypluwać flegme? Czy to flegma od płuc czy coś z zatokami? Nie mam innych dolegliwości.

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej jest to objaw zapalenia zatok nosowych. Sugeruję wizytę u laryngologa.

Pozdrawiam.