Wyprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego w wyniku TK
Witam serdecznie bardzo proszę o interpretacje wyniku badania TK kręgosłupa szyjnego, wizytę mam dopiero za miesiąc. "Wyprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego. Na poziomie C4-C5, C5-C6 i C6-C7 widoczna nieznaczna osteofitoza tylnych krawędzi trzonów oraz niewielka pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego modelująca przednią ścianę worka oponowego"

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Postawienie rozpoznania należy do lekarza dlatego sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurgia w celu konsultacji.
Pozdrawiam.