Wyprostowanie lordozy lędźwiowej i wynik badania

Witam, czy jest to powazna przypałość? "Wyprostowanie lordozy lędźwiowej. Nierówność dolnej blaszki granicznej trzonu L4 i górnej trzonu L5. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna przepuklina dokanałowa z niewielką przewagą strony prawej modeluje przednią ścianę worka opony twardej w większym stopniu na prawo od linii pośrodkowej a także uciska na prawy korzonek nerwowy w zachyłku bocznym. Obszary degeneracji tłuszczowej i obrzękowej w trzonach L4 i L5 wokół tarczy międzykręgowej."+ dehydracja krążk

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne zestawienie bezpośredniego badania lekarskiego wraz z powyższym wynikiem . proponuje udać się do lekarza zlecajacego powyższe badanie

Sprawa nie jest bardzo poważna ale nie należy jej bagatelizować. Może wywoływać bóle promieniujące do uda (typu rwa kulszowa). Przy zdrowym trybie życia (systematyczna, spokojna aktywność - ok. 2x w tyg.) problem nie powinien się rozwijać.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki