Wyprostowanie lordozy szyjnej i operacja stenozy

Mam 50 lat. Stwierdzono u mnie wyprostowanie lordozy szyjnej. Na poziomie C5-C7 cechy stenozy kanału kręgowego-wymiar A-P ok. 8-9mm. W zakresie trzonów kręgów C5, C6 widoczne obszary zwyrodnienia typu MODIC II. Na poziomach C4-C5,C5-C6,C6-C7 w przedniej części kanału wypukliny i osteofity modelują ścianę worka oponowego. Czekam na operację stenozy. Chciałabym się dowiedzieć na czym ona polega, czy jest bezpieczna i jak długo trwa rehabilitacja. Po jakim czasie możliwy jest powrót do pracy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymienione pytania powinna Pani zadać specjaliście neurochirurgowi, który będzie Panią operował. Metod zabiegów jest bowiem wiele, a od tego zależy przebieg, bezpieczeństwo i czas późniejszej rehabilitacji.