Wypróżnianie co 2 lub 3 dni

Witam, chciałam zapytać, czy jeśli wypróżniam się co 2-3 dni, ale stolec jest miękki, choć uformowany, to mam powód do niepokoju? dodam, ze taka sytuacja utrzymuje się od około 2 miesięcy.

Dzień dobry,

O zaparciach mówi się jeżeli oddawanie kału trwa co 3 dzień, podczas tego procesu wstępuje ból i dyskomfort.
Czy w ostatnim czasie zmieniła Pani sposób żywienia, dodaje Pani otręby?
Zmniejszyła Pani aktywność fizyczną lub tryb życia?
Zaparcia mogą towarzyszyć innym chorobom, ale tu jest potrzebna diagnostyka.

Aby zapobiegać zaparciom proszę spożywać jogurty naturalne z dodatkiem 2-3 suszonych śliwek lub na kolacje zajadać owsiankę (na gęsto) z owocami.

Jeżeli zaparcia są wynikiem diety, to powinny po ww. wskazówkach minąć.
Proszę nie stosować leków, i herbatek z senesem lub korą kruszyny, bo mogą tylko pogłębić problem.