Wypróżnianie co 3 dni i brak przybierania na wadze u 2,5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, moje 2,5 miesięczne niemowlę robi kupki co 3/4 dni, jest karmione piersią i raz dziennie mlekiem Nutramigen 90 ml, a gdy zrobi kupkę to jest luźna nie zbita. Druga kwestia to waga 28 października ważyła 5200, a teraz waga stoi w miejscu, dodam że w dzień wypisu ze szpitala ważyła 3140?

Milena Lubowicz

Dziecko karmione piersią ma prawo wypróżniać się w takim rytmie, jeżeli przy tym nie jest marudne, płaczliwe, to nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli zaś chodzi o brak przyrostu masy ciała, to proszę udać się z dzieckiem do pediatry, gdyż nie podaje Pani jak często dziecko je, czy się najada oraz na jakiej wadze jest ważone. Nie jestem w stanie ocenić co może być przyczyną i jak temu zaradzić.
Pozdrawiam