Wypróżnianie przy karmieniu piersią

Witam , Jestem mamą 9 dniowego noworodka. Synek robi bardzo dużo kupek w trakcie ssania piersi , po jedzeniu i przed martwi mnie to bardzo czy to normalne ?. Kolejne pytanie to , że mlaska i krztusi się jak ssie. Uczyły mnie położne jak dostawiać ale nie wiem jak tego uniknąć aby nie mlaskał i się krztusił i miał czkawkę..

Witam.

Niemowlę karmione piersią wypróżnia się około 2-4 razy na dobę choć może się zdarzyć nawet jednodniowa przerwa w kupkach.
Prawidłowo przystawione niemowlę nie powinno mlaskać i cmokać. Proszę zwracać uwagę na to aby dziecko objęło ustami całą brodawkę. Częstym błędem jest bowiem płytkie łapanie sutka. Skutkuje to nadmiernym połykaniem powietrza i kolkami. Proszę spróbować skorygować przystawienie.

Pozdrawiam.