Wypróżnienie po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność

Witam, mam pytanie. Otóż o 22 zażywam zwykle tabletki antykoncepcyjne i chwilę po zażyciu ( jakieś 15-20 minut ) musiałam udać się wypróżnić. Zaznaczę iż związane było to z tym iż w ciągu dnia troszkę się najadłam. Czy w tak krótkim czasie od przyjęcia tabletki została obniżona jej skuteczność ? Czy powinnam zrobić przerwę i przejść od razu do placebo ? pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią zdarzenie nie miało wpływu na skuteczność antykoncepcyjną tabletek hormonalnych. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.