Wypryski na twarzy a źle dobrane kosmetyki

Witam . Mam pytanie. Na twarzy pojawiło mi się bardzo dużo małych wyprysków .Są one rozmieszczone głównie na czole ale też na policzkach i brodzie. Pojawiają się również białe wypryski ale to rzadziej. Mam mieszaną cerę. Wydaje mi się że może to przez źle dobrany krem.Używam kremu z iwostin . Proszę o pomoc.

Kosmetyki często przyczyniają się do podrażnienia skóry i/lub pojawienia się zmian zapalnych, opisywanych jako "wypryski". Najlepiej zmienić kosmetyk, albo go odstawić na jakiś czas. Kupno odpowiedniego kosmetyku, można poprzedzić konsultacją specjalisty, aby odpowiednio zdiagnozować rodzaj skóry.