Wypryski na udach a liszajec zakaźny czy wyprysk pieniążkowaty

Witam, od dwóch miesięcy borykam się z wypryskiem na udach. Dermatolog stwierdził liszajca zakaźnego. Dostałam Taromentin i Fusacid. Na 14 dni. Po skończeniu kuracji na nogach pojawiło się jeszcze więcej plam, zgłosiłam się na dyżur dermatologiczny. Tam stwierdzono, że to wyprysk pieniążkowaty. Dostałam Bedicort G i Clatre. Zmiany sie goiły ale po kilku dniach pojawiły się nowe w tym na brzuchu. Dermatlog wciąż twierdzi, że to liszajec i znowu maści Cutivate i Fusacid H. Na co w końcu się leczyć

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny zmian, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Trudno także doradzić, która diagnoza jest prawidłowa. W celu wyjaśnienia sprawy może Pani skonsultować się z innym, trzecim dermatologiem.