Wypukłe znamię barwnikowe na górnej wardze

Witam, od urodzenia mam na prawej górnej wardze lekko wypukłe znamię barwnikowe, bardzo go nie lubię i na codzień zakrywam korektorem. Rosną na nim włoski, które wyrywam pincetą.. wiem, że nie powinnam ale pod korektorem te włoski wyglądają strasznie ! Czy te wyrywanie jeśli nic się nie dzieje, może mieć zły wpływ ?

Witam. Nie zaleca się aby wyrywać włoski z tego rodzaju zmian - takie praktyki mogą przyczynić się do powstania mikrourazów w obrębie znamienia. Warto jednak aby zmianę ocenił dermatolog i zweryfikował czy nie ma potrzeby jego usunięcia. Na podłożu takich z pozoru niegroźnych zmian mogą rozwijać się bowiem nowotwory skóry.