Zapytaj lekarza

1 , 0 1 7 , 5 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypukłe żylaki na nogach a tabletki antykoncepcyjne

Witam,czy mając duże(wypukłe)żylaki na obu nogach mogę bezpiecznie stosować tab.anty?(.przepisane ze względu na torbiele)Po miesięcznym stosowaniu tab.czuję mrowienie w nogach od stóp do kolan, czasami żyły rwią ciągną,lewa reka zaczyna pobolewac,boję się że to może być zakrzepica.W przeszłóści przechodziłam powierzchowne zył.Nie wiem co mam robic zażywać tab.czy nie.Jakie mogę zrobic badania bu wykluczyć zakrzepice?Z góry dziekuje za odp.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Witam, Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może przyczynić się do powiększenia się żylaków, również może wywoływać stany zakrzepowe w organizmie. By wykluczyć zakrzepicę można zbadać poziom D-dimerów. Pozdrawiam.

Specjalista chirurgii ogólnej. Odpowiedź zredagował: Adrian Grzybek w ramach Akademii abcZdrowie.pl.
0

Proszę omówić SZCZEGÓŁOWO temat z lekarzem , który zlecił takie leczenie!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Witam, moim zdaniem istnieje u Pani potrzeba zastosowania kompresjoterapii, ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy (w czasie stosowania środków hormonalnych) oraz decyzja o usunięciu żylaków (najlepiej małoinwazyjnie) w najbliższym możliwym czasie. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy