Wypuklenie przy odbycie po długotrwałym rozwolnieniu

witam mam krepujace pytanie przez ok 10 dni miałam rozwolnienie prawdopodobnie bylo to wirusowe zapalenie jelit a teraz jak mi to przeszlo to coś mi wyszlo przy odbycie takie wypuklenie że tak nazwe nie wiem co to ale trochę piecze i przeszkadza i pobolewa te rozwolnienia to był duży wysiłek to pewnie temu czy dam radę sama tego się pozbyć nie idąc do lekarza jak tak to czym i co to jest

Witam. Trudno ocenić bez badania co to jest. Najczęściej są to guzki zakrzepowe wywołane parciem. Mogą też być niewielkie wypadające żylaki odbytu. Jeżeli jest to zakrzepica wystarczy leczenie czopkami Distreptazy. Jeżeli żylaki odbytu czopki Posterisanu H, Procto glyvenol, względnie każde inne dostępne leki przy tym schorzeniu. Zalecałbym jednak kontrolę w Poradni Proktologicznej lub Chirurgicznej.
Pozdrawiam