Wypuklina jadra miażdżystego krążka międzykręgowego

Na poziomie przestrzeni miedzykręgowej C5/C6 znajduje się pośrodkowa, prawdopodobnie zdegenerowana wypuklina jadra miażdżystego krążka międzykręgowego wnikająca do kanału kręgowego na ok. 2 mm. Opisywany krążek międzykręgowych uległ zmianom dehydratacyjnym, sąsiaduje z obszarami szpiku kostnego trzonów kręgowych o cechach zwyrodnienia tłuszczowego.Lordoza szyjna jest zniesiona.Drobna dokanałowa protruzja jądra miażdzystego krążka międzykręgowego Th1/Th2.Duzy zbiornik wielki mózgu.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zostało postawione żadne pytanie, nie mniej jednak jeżeli występują jakiekolwiek objawy, które sprawiają ból lub dyskomfort proszę skonsultować się z neurochirurgiem.