Wypuklina krążka międzykręgowego u 54-latki

Badanie MR kręgosłupa. Poziom L4-L5 pośrodkowo-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego, która modeluje worek oponowy, zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i wypełnia prawy otwór międzykręgowy. Prawy korzeń nerwowy L4 jest uciśnięty. Na poziomie L3-L4 obecność niedużej symetrycznej wypukliny krążka międzykręgowego typu bulging, która uciska na worek oponowy, zwęża oba zachyłki boczne kanału kręgowego i oba otwory międzykręgowe na tym poziomie. Dziękuje.

Jakie jest Pani pytanie?
Sadząc z opisu badania może mieć Pani dolegliwości bólowe typu korzeniowego nasilone po prawej stronie. Tego typu dolegliwości początkowo leczy się zachowawczo - rehabilitacja i leki.