Wypuklina krążka międzykręgowego w rezonansie

Mam wypukline krążka międzykręg, tak wyszło na rezonansie rok temu , przez ponad miesiąc ledwo sie ruszałem byłem u ortop i neuroPo roku czasu raz lepiej sie czuje raz gorzej zwykle gdy coś podniosę to pobolewa mnie , ostatnio na weselu jak wróciłem to odczuwam od 3 dni ucisk dyskonfort czuje sie dziwnie i to nie po środku jak kręgosłup lędźwiowy tylko trochę w lewo przy kości tylniej i boje sie czy coś sie nie poprzestawiało tam , czy to możliwe ? Jak sie ruszam to czuje ciagle plecy co robić ?

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Jedna z częstszych przyczyn u młodych ludzi (do 40-go roku życia) jest choroba dysku (krążka międzykręgowego). Wysunięcie dysku może być przyczyną bólu ostrego (tzw. “wypadniecie dysku”) lub przewlekłego (zmiany degeneracyjne dysku).
Drugą częstą przyczyną przewlekłego bólu kręgosłupa, szczególnie u osób powyżej 60-go roku życia jest stenoza (zwężenie) kanału kręgowego.
Źródłem bólu kręgosłupa mogą być też choroby pozostałych struktur wchodzących w skład kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa (15-25%), stawów krzyżowo-biodrowych (20-30%), oraz tkanki okołokręgosłupowej; ścięgna, więzadła i mięśnie otaczające kręgosłup.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.