Wypuklina krążka uciskająca na worek oponowy

Mam 30 lat zrobiłem rezonans magnetyczny kręgosłupa odcinek L-S w opisie wyszło wypuklina krazka L3-L3 uciska na worek oponowy i częściowo obustronnie zwęża kanały nerwów rdzeniowych. Centr.-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego krążka L5-S1 wpukla się do kanału kręgowego, zwęża kanały nerwów i uciska korzenie nerwów rdzeniowych po stronie lewej. Konsultacja dopiero w przyszłym tyg. W związku z wynikiem czy grozi mi operacja czy wystarczy tylko rehabilitacja? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rodzaj leczenia nie zależy tylko i wyłącznie od wyniku badania obrazowego. Przede wszystkim ważny jest obraz kliniczny. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego w umówionym terminie.