Wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego w wyniku TK kręgosłupa

Robiłam badanie TKodcinka l4-S1 lędzwiowego i mam taki opis:wypuklina pierścienia włóknistego krążka między kręgowego L4-L5,która modeluje brzuszną powierzchnię worka opony twardej,przepuklinę tylną centralną krążka międzykręgowegoL5-S1,która uciska worek opony twardej i oba korzenia nerwowe.Proszę o poradę co z tym mam robić mam bóle cały czas ,mam 34 lata .Jeżeli ma być operacja to proszę o namiary.Z góry dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym skonsultować swój wynik z neurochirurgiem gdyż zmiany opisywane w badaniu mogą wywoływać dolegliwości bólowe oraz mogą w przyszłości się pogłębiać.