Wypuklina tarczy międzykręgowej w wyniku MRI

Witam. Mam 42 lata i właśnie odebrałam wynik z MRI w którym czytam : trzony kręgów c6 i c7 niższe ,widoczne wyraźniejsze zagłębienie dolnej blaszki granicznej trzonu c3 ,pogrubienie więzadła podłużnego tylnego ,częsciowa dehydratacja krążków ,szerokopodstawna wypuklina tarczy m/kręgowej na gł.3.3mmredukująca przednią przestrzeń płynową worka oponowego ,opisałam trochu to w skrucie i mam pytanie co to jest ta wypuklina i jak się ją leczy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na nieprawidłowości w obrębie krążków międzykręgowych szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Na podstawie obrazu klinicznego oraz wyników badań dodatkowych zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.